Żywienie

Nasze Przedszkole jako pierwsze w Poznaniu otrzymało Certyfikat Placówki Promującej Zdrowie nadany przez Kapitułę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Zdrowe żywienie naszych przedszkolaków tuż obok ich bezpieczeństwa jest dla nas priorytetem.

Wszystkie posiłki przygotowywane są w kuchni przedszkolnej.

Wykwalifikowany intendent układa jadłospisy w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. 2016 poz. 1154)

Staramy się, aby posiłki dla dzieci były nie tylko zdrowe, ale i urozmaicone dla pod względem koloru, smaku, zapachu i konsystencji. Uwzględniamy sezonowość występowania warzyw i owoców.

Prowadzimy kącik kulinarny, gdzie razem z dziećmi przygotowujemy smaczne sałatki i kanapki.

Przekąski owocowo-warzywne oraz niegazowana woda mineralna są dostępne dla dzieci w każdej sali przez cały dzień. W starszych grupach dzieci same komponują kanapki według uznania z przygotowanych wcześniej produktów.

Wszystkie potrawy spożywane w naszym przedszkolu są naturalne bez konserwantów glutaminianu oraz dodatków ulepszających, sól jest niskosodowa z dodatkiem magnezu i potasu.

Woda mineralna dostępna jest dla dzieci w ciągu całego dnia. Tutaj znajdą Państwo bieżący jadłospis