Rada rodziców

Rada rodziców (7)

wtorek, 05 luty 2019 13:02

Info. od Rady Rodziców

Napisał

Półroczne sprawozdanie Rady Rodziców

Drodzy Rodzice, pierwsze półrocze już za nami. Chciałybyśmy w skrócie opowiedzieć Wam
o naszej pracy oraz przedstawić koszty, jakie generowały te działania. Zacznijmy więc od początku…

Wrzesień był miesiącem organizacyjnym; Rada poszerzyła grono swoich członków, zmieniła Przewodniczącego i niejako na nowo musiała personalnie się „poukładać”. Pierwsze spotkania poświęcono na wzajemne poznawanie się i planowanie działań w kolejnych tygodniach; ustalono także kwotę składki na RR i wydrukowano ogłoszenia dla rodziców. Ze składek tych pokryto we wrześniu koszty autokaru w dniu wycieczki z okazji Dnia Przedszkolaka.

Pierwszym ważnym zadaniem Rady była organizacja Dnia Edukacji Narodowej. Postanowiono, aby w tym roku zakupić ręcznie robioną Kartkę Okolicznościową, w której umieszczono specjalnie wymyślony na tą okazję wierszyk, w jakim podziękowano całej kadrze pedagogicznej i pozostałym pracownikom przedszkola za ich pracę oraz zaangażowanie w działania opiekuńczo-wychowawcze. Dodatkowo osłodzono im ten dzień tortem, do którego dołączono zestaw kaw i herbat. Łączny koszt: 208,00 zł. W październiku ufundowano także upominki dla nowych przedszkolaków, z okazji ich Pasowania. Dzieci dostały dyplomy oraz Albumy Przedszkolaka; łącznie przeznaczono na ten cel 1091,21zł. Rada Rodziców zajęła się również w tym czasie zorganizowaniem nowego miejsca do przeprowadzania dodatkowych zajęć z piłki nożnej. Udało się nam wynegocjować udostępnienie sali gimnastycznej w pobliskiej szkole podstawowej. W ramach podziękowania, zakupiono dla jej dyrektora Szkoły praliny oraz storczyka: łączny koszt tego przedsięwzięcia to 90.20zł.

Kolejne zrealizowane zadania RR przypadły na miesiąc grudzień. Z okazji Mikołajek dzieciom zorganizowano zabawę, w której poszczególne grupy przedszkolne musiały rozwiązywać zagadki
i odszukać przygotowane dla nich z tej okazji drobne prezenty (łączny koszt: 689,00zł). Ze składki Rady pokryto również koszty autokaru w dniu wyjazdu przedszkolaków do Filharmonii (756zł) oraz zakupiono prezenty gwiazdkowe, na które wydano 3 770,34zł. Dodatkowo zorganizowano także świąteczną niespodziankę dla pracowników przedszkola: odwiedzili ich Mikołajka wraz z Aniołem
i Reniferem, od których każdy z nich – po uprzednim wykonaniu wylosowanego zadania, dostał drobny upominek w postaci małego półmiska w kształcie gwiazdki, w jakim umieszczono pierniczki, upieczone przez jedną z mam – członkiń RR; kwota spożytkowana na ten cel to 100zł.

W pierwszym półroczu łącznie Rada wydała 7 136,41zł, czynnie angażując się przy tym
w organizację poszczególnych przedszkolnych imprez. Kolejny semestr zapowiada się równie pracowicie, więc po feryjnym odpoczynku z nowym zapałem „bierzemy się do dzieła”!

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy Was do współpracy oraz wyrażania własnych opinii na temat podejmowanych przez nas działań.

Przewodnicząca RR

PRZEWNICZĄCA: PANI MAGDALENA JAMNIAK

Z-CA PRZEWCZĄCEGO: PANI ANNA KACZMAREK

SKARBNIK: PANI MONIKA ŁYP-ZALESKA

SEKRETARZ: PANI MAGDALENA KOŁODZIEJCZAK

KOMISJA REWIZYJNA: PANI MAGDALENA ATRAOWSKA I PANI MAGDALENA ANDRAŁOJĆ

 

GRUPA „ZAJĄCZKI”:
 • PANI KATARZYNA SZPOT
 • PANI BOGNA WOŹNIEWICZ
 • PANI ANNA ANRAŁOJDŹ
GRUPA „WIEWIÓRKI”: 
 • PANI MAGDALENA JAMNIAK
 • PANI ANNA KACZMAREK
 • PANI AGNIESZKA ZIELIŃSKA
 • PANI KAROLINA SOSNOWSKA
 • PANI ANNA RADOJEWSKA
GRUPA „BIEDRONKI”
 • PANI AGNIESZKA GIERA
 • PANI NATALIA SKÓRKA
 • PANI AGNIESZKA PRZYBECKA
 • PANI MAGDALENA ATAROWSKA
 • PANI MAGDALENA GÓRSKA
 • PANI LIDIA TOMASZEWSKA-WILK
 • PANI MAGDALENA KOŁODZIJCZAK
GRUPA „TYGRYSKI”:
 • PANI MONIKA ŁYP-ZALESKA
 • PANI EWA ADAMSKA
 • PANI MAŁGORZATA JÓŹWIAK
czwartek, 02 luty 2017 14:29

Fundusz Rady Rodziców

Napisał

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że proponowana minimalna wysokość składki na fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 85 zł  na semestr, czyli łączna kwota to: 170 zł.

W przypadku, gdy do przedszkola uczęszcza rodzeństwo, stawka ta zostaje obniżona do 60 zł na semestr za każde dziecko.

Składkę można uiścić jednorazowo (170zł), semestralnie (2 x 85 zł) lub w miesięcznych ratach (10 x 17zł). W miarę Waszych możliwości prosimy o pierwsze wpłaty do 15 października 2018 roku, abyśmy zdążyli zebrać fundusze na zorganizowanie upominków dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej (14 październik) oraz zakup dyplomów i kronik dla dzieci, biorących udział w Pasowaniu na Przedszkolaka (24 i 25 październik).

Wpłat prosimy dokonywać na konto Rady Rodziców:

Rada Rodziców, Przedszkole nr 22 im. Chatka Puchatka,

ul Orzechowa 2B, 61-447 Poznań

91 9068 1013 0000 0000 0006 5378

Neobank Poznań

Tytuł przelewu: Fundusz RR –1 semestr grupę dziecka -imię i nazwisko dziecka

(np. Fundusz RR - 1 semestr - Wiewiórki - Jan Nowak)

Zebrane środki będą przeznaczone na działalność Rady Rodziców, związaną przede wszystkim z:

 • współorganizacją przedszkolnych uroczystości,
 • zakupem okazjonalnych upominków dla dzieci (np. Pasowanie na Przedszkolaka, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Dziecka),
 • współfinansowaniem wycieczek przedszkolnych.

ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU RADY RODZICÓW KORZYSTAJĄ WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI, GDYŻ SKŁADKI SĄ DOBROWOLNE. Pamiętajcie jednak, że im większą kwotę pieniędzy zgromadzimy, tym więcej będziemy mogli zaoferować atrakcji naszym Maluchom. ZACHĘCAMY DO WPŁAT ;)

Informacje na temat wykorzystywania zebranych środków będziemy publikować w comiesięcznych sprawozdaniach, umieszczanych na tablicy informacyjnej oraz na przedszkolnej stronie internetowej: www.przedszkole22.pl, w zakładce: Rada Rodziców.

Zachęcamy Was również do współpracy i kontaktu z nami – jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, sugestie czy Wasze pomysły. Jesteśmy do dyspozycji osobiście lub pod adresem mailowym:

rada.rodzicóTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Liczymy na Wasze zaangażowanie i współpracę ;)

 

czwartek, 02 luty 2017 14:26

Wiadomości organizacyjne

Napisał
Rodzice!

PRZYPOMINAMY O UBEZPIECZENIU NNW DLA PRZEDSZKOLAKÓW.

RADA RODZICÓW NIE ORGANIZUJE W TYM ROKU UBEZPIECZENIA GRUPOWEGO – DZIECI UBEZPIECZACIE SAMODZIELNIE.

Jednocześnie podajemy kilka wybranych stron, na których można uzyskać bliższe informacje na temat ubezpieczeń NNW dla dzieci przedszkolnych:

 • bezpieczny.pl
 • alianz.pl
 • prudential.pl
 • nwszkolne.com
 • proama.pl

PRZYPOMINAMY ,

iż w naszym przedszkolu istnieją dwa sposoby informowania przedszkola o nieobecności bądź spóźnieniu Waszego dziecka lub też pozostawieniu prośby, by śniadanko poczekało:

Pierwszy - bez zmian - dzwonicie na numer 61 832-01-23

Drugi - nowy - wysyłacie SMSa na numer 500 691 222 z odpowiednią informacją, jeżeli pierwszy sposób nie zadziała lub nie macie możliwości zadzwonić.

Rada Rodziców
wtorek, 20 grudzień 2016 00:03

Facebook

Napisał

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na nim zawartych pod tym linkiem

https://www.facebook.com/Przedszkole-nr-22-im-Chatka-Puchatka-1843923199174336/?ref=aymt_homepage_panel .

poniedziałek, 19 grudzień 2016 23:52

Kontakt z nauczycielkami

Napisał
Za pośrednictwem adresów mailowych:
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzice dzieci z poszczególnych grup wiekowych mogą bezpośrednio, poza Przedszkolem kontaktować się z wychowawcami swoich pociech.

Mamy nadzieję, że to narzędzie nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z Państwem, ale w niektórych sytuacjach kontakt ten ułatwi.