Nieco o nas

Nasze Przedszkole mieści się w parterowym budynku otoczonym zielonym ogrodem o pow. ponad 4000 m2 z placem zabaw dla dzieci.

Przedszkole jest czynne w godzinach 6.00-17.00

W budynku Przedszkola mieszczą się 4 sale do zajęć i zabaw z dziećmi, kuchnia wydająca posiłki dla 100 dzieci wraz z zapleczem, sekretariat, pokój do zajęć logopedycznych pełniący również funkcję pokoju nauczycielskiego, w którym można swobodnie porozmawiać z rodzicami. Dużym atutem naszego Przedszkola jest ogród pełen zieleni. Zielone otoczenie przedszkola oraz duży plac zabaw ze sprzętem ogrodowym sprawiają, że przedszkolaki wiele czasu spędzają na świeżym powietrzu. Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego i ustawicznie doskonali swój warsztat, niezależnie od stażu pracy. Nauczycielki potrafią stworzyć dzieciom prawidłowe warunki do rozwoju intelektualnego poprzez różnorodne zajęcia zachęcające dziecko do aktywności, dostosowane do jego zainteresowań i możliwości psychofizycznych. Wszystkie osoby zatrudnione w Przedszkolu są w pełni zaangażowane w opiekę nad dziećmi. Nasi wychowankowie uczą się wyrażania swoich potrzeb i uczuć, poczucia własnej wartości, koleżeństwa. "Chatka Puchatka" - to Przedszkole:

• przyjazne dzieciom, rodzicom, bezpieczne
  • w którym zabawa przeplata się z nauką
  • w którym dzieci są wrażliwe na drugiego człowieka, na sztukę, przyrodę

Przedszkole, w którym dla dzieci prowadzimy urozmaicone zajęcia według ciekawych programów dostosowanych do wieku:

• Język angielski każdego dnia
  • Piłka nożna
  • Judo
  • Szachy
  • Taniec klasyczny (balet)
  • Zomba dla dziećmi
  • Zajęcia językowe z elementami logopedii
  • Gimnastyka korekcyjna
  • Religia dla dzieci starszych
  • Zabawy literkowe i matematyczne
  • Zajęcia muzyczno-rytmiczne z elementami logorytmiki
  • Środowisko z ekologią
  • Zajęcia plastyczno-techniczne z elementami nauki o sztuce
  • Zajęcia kulinarne
  • Bajkoterapia i muzykoterapia
  • Klub małego ogrodnika
  • Profilaktyka logopedyczna
  • Koncerty muzyczne
  • Klub małego podróżnika

Przedszkole uczące dzieci radzenia sobie we współczesnym świecie, uczące mądrości, samodzielności i odwagi. Pozytywnie postrzegane przez rodziców, mówią o nas - "przedszkole otwarte dla rodziców". Bardzo aktywnie działająca w placówce Rada Rodziców wspiera działania podejmowane przez Przedszkole. Współpracujemy z osobami, placówkami, instytucjami, którym na sercu leży dobro dzieci. Nasze przedszkolaki są laureatami wielu konkursów na forum miasta i kraju. Pracujemy w oparciu o zindywidualizowany program rozwoju każdego dziecka. Przedszkole, którego wychowankowie rozpoczynają z sukcesem i bez stresu naukę w szkole.

Dlaczego my?

• miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom
  • nasi podopieczni są laureatami wielu konkursów
  • piękny, duży, naturalnie wyposażony ogród, w którym odbywają się codzienne zabawy oraz pikniki i imprezy integracyjne naszych wychowanków i ich rodzin